Savvy Ed – ambitny kurs angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej

wpis w: Blog | 0

Dla kogo kurs metodą Savvy Ed? Jaki jest program i warunki uczestnictwa? O tym przeczytasz w poniższym w artykule.

Savvy Ed – dla kogo ?

Metoda Savvy Ed została stworzona z myślą o dzieciach, które chcą kontynuować naukę języka angielskiego. Dedykowana jest dzieciom po intensywnych kursach angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym, na przykład metodą Teddy Eddie. Ta zaawansowana metoda to nie tylko podręcznik, ale wiele unikatowych i innowacyjnych elementów, które złożone w systemową całość, znacznie podnoszą efektywność nauki.

Test kwalifikacyjny 

Każde dziecko zanim rozpocznie naukę angielskiego metodą Savvy Ed, musi zdać test kwalifikujący. Ocenie podlegają nabyte wcześniej umiejętności komunikacyjne, umiejętność rozumienia ze słuchu, zasób opanowanego słownictwa oraz umiejętność czytania w języku polskim i angielskim. W jakim celu? Metoda Savvy Ed to intensywny i zaawansowany kurs angielskiego dla dzieci w wieku szkolnym. Każda z umiejętności sprawdzanych w trakcie testu kwalifikacyjnego będzie intensywnie rozwijana w trakcie trwania całego kursu.

Bardzo ważne dla twórców tej metody jest maksymalne wykorzystanie dziecięcego potencjału. Dlatego zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach – do 10 osób. Tylko w małych grupach podczas zajęć każde dziecko ma możliwość zapoznania się z nowym materiałem, zrozumienia go, przećwiczenia i zapamiętania.

Zadania domowe

Drogi rodzicu! W trakcie kwalifikacji Twojego dziecka do programu nauczania Savvy Ed, nasi lektorzy będą chcieli porozmawiać również z Tobą. Dlaczego? Ponieważ kurs jest ambitny i wymagający od dziecka regularnej pracy w domu, chcemy mieć pewność, że wesprzesz i dopilnujesz, aby uczeń był przygotowany na każde zajęcia. Nie musisz znać języka angielskiego, ale ważne jest, abyś czuwał nad regularnym odrabianiem zadań domowych.

Program kursu

Program kursu Savvy Ed opiera się o kilka kluczowych zasad, dzięki którym nauka angielskiego przychodzi dzieciom szybciej i efektywniej. 

Jednym z elementów tej metody jest wykorzystanie efektu kuli śnieżnej, czyli stopniowego narastania materiału w zadaniach. Materiały edukacyjne są przygotowane w taki sposób, aby każdy nowy materiał był poprzedzony już wcześniej opanowanym materiałem. Dlaczego? Dziecku jest wtedy łatwiej zrozumieć np. nowe słownictwo i proste zasady gramatyczne, które poprzez kojarzenie, łatwiej zapamiętuje.

 

Ukończenie pełnego kursu Savvy Ed pozwala opanować umiejętności językowe zbieżne z wymaganiami do egzaminów Cambridge English: Young Learners. Po trzypoziomowym kursie Savvy Ed, przygotowanie do testów egzaminacyjnych dla każdego kandydata będzie na pewno dużo szybsze.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.