powrót do szkoły

Powrót do szkoły długo wyczekiwany

wpis w: Blog | 0

Połowa sierpnia już za nami, koniec wakacji bliski. Jak bez przeszkód powrócić w tryb codziennych obowiązków? Dzisiaj piszemy o kilku wskazówkach dla rodziców, które mogą okazać się pomocne w powrocie do szkoły.

Metoda małych kroków

Powrót do codziennych obowiązków i regularnego, wczesnego wstawania do szkoły nie jest prosty dla nikogo. Aby ułatwić dziecku zmianę trybu funkcjonowania, warto zacząć już teraz wstawać wcześniej. Codziennie nastawiaj budzik 10 minut wcześniej, aż do dnia, w którym zaczniecie wstawać o docelowej porze. Dzięki temu 3 września bez problemu Twoje dziecko punktualnie rozpoczniecie nowy rok szkolny.

Mała nagroda

Zastanów się, co pomoże przekonać Twoje dziecko, aby wcześniej chodziło spać i dzięki temu bez problemu wstawało o poranku. Może wspólne zakupy potrzebnych artykułów szkolnych? Nowa książka, gra lub gadżet? A może coś zupełnie niespodziewanego? Nawet mała nagroda to wielki motywator do działania.

Rutyna to podstawa

Wakacje to czas gdzie życie rodziny może wyrwać się spod kontroli. Aby wrócić do ramowego planu dnia, małymi etapami można przywrócić szkolny tryb życia. Regularne posiłki, czas na zabawę, czas na naukę-powtórki, czas wyciszenia wieczornego. Konsekwentne powtarzanie czynności ułatwi ponowne wdrożenie się w szkolny cykl dnia i przypomni, że każdy domownik ma swoje obowiązki.

Planowanie

Wrzesień to również powrót na zajęcia dodatkowe. Warto już teraz rozejrzeć się za wolnymi miejscami w grupach. To ostatnie chwile, aby zapisać dziecko na zajęcia i kontynuować rozpoczęte programy edukacyjne. A może w waszej okolicy powstał nowy ośrodek zapewniający ciekawe zajęcia dodatkowe? Warto się rozejrzeć za nowymi zajęciami dla dziecka, aby uzupełnić plan dnia o nowe zajęcia lub zamienić obecne, na ciekawsze. Tylko pamiętajmy, wszystko z umiarem.

Powrót do szkoły

Aby przypomnieć dziecku, jak fajnie i ciekawie może być w szkole, przeglądnijcie zeszłoroczne zeszyty. Zróbcie powtórkę wybranych partii materiału z najbardziej interesujących dla Twojego dziecka przedmiotów.

Kilka ważnych i zabawnych wspomnień przypomni kolegów i koleżanki z klasy i być może sprawi, że koniec wakacji zacznie być niecierpliwie wyczekiwany.