kurs językowy

Kurs francuskiego dla firmy – ASAP!

wpis w: Blog | 0

Zyski płynące ze skutecznej umiejętności komunikacji z zagranicznymi klientami, dostawcami i kupującymi są wysokie. Natomiast ich brak, może firmę sporo kosztować. Swobodna komunikacja z klientem zagranicznym w jego ojczystym języku, powinna być podstawą każdej strategii firmy współpracującej z podmiotami zagranicznymi lub planującej internacjonalizację działalności.

Internacjonalizacja firmy

W trakcie poszerzania działalności o rynki zagraniczne, wspieranie się usługami firm zewnętrznych oferujących tłumaczenia w mowie i piśmie do pewnego momentu w zupełności wystarczy. Jednak forma komunikacji przez pośredników niestety, nie pozwala na zacieśnianie się relacji pomiędzy dwoma firmami w dłuższej perspektywie. Dlatego warto możliwie najwcześniej, zapewnić pracownikom potrzebny kursy językowy.

 

Decyzja o rozpoczęciu kursów powinna zapaść w momencie, w którym zapadła decyzja o podboju nowego rynku. Nauka nowego języka może iść w parze z procesem przygotowywania dokumentacji i materiałów marketingowych do wejścia na nowy rynek, kiedy w przygotowaniach pomagają jeszcze firmy zewnętrzne.

Miłe słówka to nie wszystko

Dlaczego jeszcze nie zawsze biuro tłumaczeń będzie dobrym rozwiązaniem? Na przykład, dla branży reklamowej. Wysyłanie do tłumaczenia materiałów reklamowych, które nawiązują do bieżących wydarzeń i wymagają natychmiastowej publikacji, mija się z celem działań real marketingowych. Efektywniej, jeśli specjaliści od reklamy samodzielnie lub z szybką konsultacją z native speakerem przygotują treść reklamową.

Jak utrzymać biegłą znajomość?

Kurs językowy dla firmy to nie jedyne rozwiązanie. Może w Twojej firmie pracuje native speaker? A może jest ich nawet kilku? Jeśli tak, starajcie się w takiej sytuacji stwarzać pracownikom jak najwięcej możliwości do rozmowy zarówno z nimi, jak i między sobą w obcym języku. Dla odważniejszych proponujemy prawdziwą rewolucję. Wprowadzenie do firmy obcego języka jako środka komunikacji zawsze, wszędzie i ze wszystkimi, tak jak zrobiła to pewna japońska firma – Rakuten. Efekt? Usunięto barierę językową, dzięki czemu wprowadzanie innowacyjności jest szybsze, prostsze oraz całkowicie zniwelowało finansowe i czasowe koszty tłumaczeń.

 

A jeśli to jeszcze nie czas na podbijanie nowych rynków i współpracę z podmiotami zagranicznymi? Kursy językowe są zawsze dobrą inwestycją w pracownika, poszerzają pakiet benefitów pracowniczych i przy okazji przygotowują grunt pod przyszłe inwestycje.