kurs językowy dla firmy

Dedykowany kurs językowy dla firmy

wpis w: Blog | 0

Braki w znajomości języka, którym chcemy porozumiewać się z klientem to nieprzyjemności wynikające z niezrozumienia tego, co klient chce nam przekazać i co sami chcemy mu wytłumaczyć w odpowiedzi na jego pytanie. Dedykowany kurs językowy dla firmy i pracowników rozwiąże problemy skutecznej komunikacji z klientem zagranicznym.

Dedykowany kurs językowy czyli jaki?

Tylko kurs językowy dopasowany do potrzeb firmy i umiejętności pracowników spełni oczekiwania przed nim stawiane i przyniesie wymierne rezultaty. Potrzebujesz intensywnego kursu dla przedstawicieli handlowych przed zagraniczną podróżą służbową? Kilku spotkań odświeżających znajomość języka? Intensywny kurs od podstaw dla całej grupy? A może tylko swobodne konwersacje lub prowadzenie korespondencji biznesowej? Określenie potrzeb firmy i efektu oczekiwanego po zakończonym kursie, pozwoli lektorowi przygotować program wspierający cele firmy.

Dostosowanie do potrzeb

Począwszy od weryfikacji zastanej znajomości wybranego języka obcego wśród pracowników, przez ewentualne zajęcia wyrównujące poziom, opracowanie harmonogramu i intensywności kursu oraz dostosowanie kursu do konkretnych potrzeb, kończąc na testach sprawdzających nabyte umiejętności. Każdy element kursu przygotowany jest wspólnie z potrzebami klienta, aby decyzja o wyborze kursu przyniosła jak najwięcej oczekiwanych rezultatów.

Koniecznym jest również, aby w cykl kursu włączyć elementy kultury i etykiety biznesowej obowiązujące w kraju, którego język będzie przedmiotem kursu. Nawet nasi najbliższi sąsiedzi rozmowy biznesowe mogą prowadzić w delikatnie inny sposób, a chyba nikt nie chce popełnić małego foux pas tuż przed rozpoczęciem domykania sprzedaży.

Dlaczego warto

Nawet jeśli nie planujecie w najbliższym czasie internacjonalizacji działalności, kursy językowe dla pracowników to wiele plusów. Zdolni pracownicy naturalnie dążą do podnoszenia swoich kompetencji, które mogą wykorzystać w praktyce i przyczynić się do wzrostu przedsiębiorstwa. Na przykład, proponując wdrożenie innowacyjnego rozwiązania technologicznego przyspieszającego pracę lub poprawiającego atmosferę w pracy. Poza tym, kursy językowe powiększą koszyk benefitów pracowniczych.

Kto wie, może inwestycja w jeden kurs językowy otworzy przed Waszą firmą nowe perspektywy? A my bardzo chętnie wesprzemy Twoją firmę w rozwoju i zdobywaniu nowych klientów.